Jak mam pomóc dziewczynie, która jest poniżana przez swoich rodziców?

Jak pomóc swojej dziewczynie? Moja dziewczyna ma 16 lat i żyje z młodszą siostrą i rodzicami. Od pewnego czasu jest przez nich, własnych rodziców poniżana, wyzywana i pomijana, a liczy się dla nich tylko młodsza córka. Ponadto, do pretensji i krzyków przyłączają się również dziadkowie. Moja dziewczyna jest osobą o złotym sercu nie tylko dla mnie, stara się wszystkim pomóc, robi wszystko za swoich rodziców i bardzo im pomaga. Jak rozwiązać problem wiecznego niezadowolenia jej rodziców?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ze względu na fakt iż jest Ona niepełnoletnia ma nieco gorszą sytuację aby wyjść z tej nieprzyjemnej sprawy. Nie mniej jednak konieczna jest jej pomoc. Poradź jej aby w pierwszej kolejności porozmawiała ze szkolnym pedagogiem/psychologiem. Można także skorzystać z pomocy ośrodka pomocy rodzinie. Oczywiście Sam także musisz Ją wspierać. Ona tego bardzo potrzebuje.

Witam Pana Serdecznie,

Jest Pan już pomocny swojej Dziewczynie przez swoją obecność i wsparcie, którego
Pan udziela i jest Pan otwarty na wysłuchanie.

Proszę zwrócić się telefonicznie po pomoc do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Warszawie, gdzie specjaliści udzielą bezpłatnie i całodobowo wskazówek i pomocy Dziewczynie, po wstępnym rozpoznaniu sprawy.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej