Jak pomóc mężowi w walce z depresją, skoro sama z nią walczę?

Mam depresję już od 4 lat. Ostatnio podejrzewam, że mój mąż również ją ma... Chciałam się dowiedzieć, jak mu pomóc, sama będąc chorą?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Nie podała Pani żadnych szczegółów, więc trudno jest mi się ustosunkować do Pani problemu.

Z pewnością powinni Państwo poszukać pomocy u psychiatry bądź psychologa. Można się umówić na wizytę w poradni zdrowia psychicznego lub w prywatnym gabinecie. Adresy znajdzie Pani w internecie.

Proszę pamiętać, że depresja jest chorobą i samemu nie można się z niej wyleczyć. Podstawą leczenia depresji jest psychoterapia wspomagana farmakoterapią. Dlatego niezbędna jest pomoc specjalisty. Depresję należy traktować poważnie, nie można jej bagatelizować. Nieleczona może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych skutków.