Jak mam poradzić sobie z takim zachowaniem męża?

Witam , mam problem z mężem i nie wiem co zrobić . Mąż poje codziennie 5,6 piw a w weekend sączy piwa od rana , poniedziałek zwykle nie idzie do pracy ( ma swoją działalność ) oczywiście nie widzi problemu , po alkoholu domaga się seksu na co ja nie mam ochoty z ciagle wstawionym mężem , mowie ze mnie to boli ale przychodzi następny dzień i ledwo przekroczy próg otwiera piwo … nie mogę w żaden sposób do niego dotrzeć … co robić w takim przypadku ?
KOBIETA, 37 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry, w takim przypadku ważne, aby porozmawiała Pani z mężem i zaproponowała mu pójście do specjalisty w celu wykonania diagnozy pod kątem uzależnienia. Uzaleznienie to choroba, smiertelna choroba, dlatego im szybciej zostają podjete dzialania tym mniej strat. Pani również polecam udać się na terapię, aby pracować nad stawianiem granic mężowi. Ważne, aby potrafiła Pani zadbać o siebie i myśleć o sobie - swoich potrzebach, planach, zainteresowaniach, a także sposobach na spędzanie wolnego czasu. Bliskie osoby czy psycholog dadzą Pani przestrzeń na rozmowę i spojrzenia na sytuację z innej perspektywy. Może Pani skorzystać ze wsparcia rodziny, jeśli takowe jest możliwe w celu zmotywowania męża do pójścia na terapię. Zmotywować męża można poprzez pokazanie mu strat jakie płyną z tego w jakim jest stanie. Pytania jakie należałoby postawic to od kiedy mąz spżywa alkohol codziennie, zy potrafi utrzymywać abstynencji i jak długo ona trwa. Proszę również pamiętać, że mąż nie ma prawa robić nic na co nie ma Pani zgody.