Jak mam poradzić sobie z tęsknotą?

Jak pozbyc sie emocji pustki, tesknoty, potrzeby bylego partnera. Zdecydowalam sie na odejscie od partnera po 5 latach zwiazku. Partner byl bardzo zazdrosny, obrazal sie I bardzo mnie to meczylo. Dorosly czlowiek po 40. nie I mial zrozumiec ze robi takie rzeczy. Ja bardzo sie zle czulam I Chcialam wolnosci, uciekalam od niego. TeraZ po zerwanii czuje ogromna pustke I teksnote. Jak sie tego uczucia pozbyc?? Dziekuje!

Dzień dobry, odczuwanie pustki i tęsknoty jest naturalne po rozstaniu, po stracie bliskiej osoby. Z czasem miną, należy je po prostu zaakceptować. Być może różne uczucia jeszcze w Pani walczą, może ma Pani w sobie jakieś wątpliwości, może zastanawia się Pani, czy podjęła słuszną decyzję. Może ten rozdział nie został jeszcze domknięty? Pisze Pani, że Pani uciekła... Proszę się zastanowić, czy jest coś co mogłaby Pani zrobić, by domknąc sprawę - jeśli Pani tego chce. Bo przecież może być tak, że po jakimś czasie uzna Pani, że jednak chce Pani być z tym człowiekiem. Ważne, by Pani obserwowała swoje uczucia, starała się odkryć motywy swoich działań. Proszę sobie dać trochę czasu. Pozdrawiam.

Mgr Angelika Urban Psycholog

Witam. Ma Pani prawo czuć pustkę i tęsknotę. Często bywa tak, że doświadczenie utraty "odtorowuje" także emocje, które wcześniej nie mogły dojść do głosu. Nie znam Pani historii więc trudno o spekulacje. Nie pisze Pani również ile minęło od rozstanie. Jeśli ma Pani wrażenie, że nie radzi Pani sobie z żałobą po utracie to może watro skorzystać z wizyty u psychoterapeuty. Angelika Urban, pozdrawiam

Witam Panią, miło że zwróciła się Pani do ABC zdrowie. Być może tęskni Pani bardzo za jego zazdrością. Wtedy czuła się Pani wyróżniona, a teraz tego wyróżnienia Pani brakuje, więc może warto byłoby skontaktować się z nim ponownie, lub starać się nawiązać kontakt z innym mężczyzną. Bo to wtedy rozbije Pani pustkę! Być może niepotrzebnie Pani zerwała ten związek, być może chodziło o coś innego, nie tylko o jego zazdrość. Dobrze byłoby to sprawdzić, może w rozmowie z nim, a na pewno w kontaktach telefonicznych. Proponuję też aby spróbowała Pani znaleźć inne zainteresowania, np.: czytanie czy ćwiczenia sportowe w domu. Proszę też odnawiać kontakty koleżeńskie telefonicznie. Pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska