Jak mam postępować z osobą chorą na depresję?

Witam! Moja koleżanka od kilku lat leczy się na depresję i zamiast być lepiej to jest coraz gorzej:(. Ona żyje przeszłością, strachem, lękiem i opowiada (mówi) niestworzone rzeczy. Jak jej można pomóc, czy jest może taka możliwość, aby skierować ją na jakąś terapię? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Nie wiem gdzie Panie mieszkają i w jaki sposób leczy się Pani koleżanka, aby udzielić konkretnej wskazówki. Oprócz leczenia farmakologicznego jak najbardziej wskazana jest psychoterapia. W przypadku depresji najskuteczniejszą formą psychoterapii jest Terapia Poznawczo - Behawioralna, więc może Pani spróbować zasięgnąć porady np. w Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej.
Pozdrawiam serdecznie