Jak mam prawidłowo odczytać moje badanie kręgosłupa?

Lordoza ledzwiowa zachowana. Cechy dehydrydacji i obniżenie krążków międzynarodowych na poziomach L4-5 i L5-S1 z towarzyszącymi drobnymi ogniskami uszkodzenia blaszek granicznych oraz cechami przebudowy zwyrodnieniowej szpiku. Niewielkie osteofity na krawędziach trzonow. Zmiany przerostowe stawow miedzykregowych i więzadeł żółtych zwezaja kanał okręgowy na dolnej części doc.ledzwiowego. przepukliny tylko lewoboczna krążka L4-5 oraz zmiany wytwórcze uciskaja worek opony twardej i korzenie nerwowe w zachylkach bocznych w większym stopniu po stronie lewej. Przepukliny tylna krążka L5 S1 uciska w niewielkim stopniu worek opony twardej. Stozek rdzenia kręgowego bez zmian. Proszę o informację

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z neurochirurgiem. Będzie on w stanie ustalić wskazania do operacji.