Jak mam radzić sobie z dużą nerwowością?

Jestem bardzo nerwowa i wybuchowa. Potrafią mnie denerwować najmniejsze rzeczy - nawet takie błahostki jak źle odłożone rzeczy, czy szklanka w zlewie zamiast w zmywarce. Nie potrafię panować nad nerwami, nad emocjami... Nie mam pewności siebie Cały czas brakuje mi bliskości Czuje się jak powietrze, jakby mnie nikt nie widział... Nawet własny chłopak, który nie rozumie jak mu tłumaczę ze mi go brakuje - cały czas twierdzi, że przecież jest, że przecież mieszkamy razem itd. Ale mi i tak czegoś brakuje... . Mam zerowe poczucie własnej wartości i brak wiary w siebie... Nie jestem odporna na krytykę, bardzo wpływa na mnie opinia innych. Czuje się bezsilna i nie potrafię radzić sobie ze swoim życiem.
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

**W takim wypadku umiejętność samoregulacji może być kluczowa.**

➤ Samoregulacja to proces, za pomocą którego zarządzasz swoimi myślami, emocjami i zachowaniem, aby osiągnąć swoje cele. Jest to kluczowy aspekt zdrowego funkcjonowania psychicznego i emocjonalnego.

➤ Samoregulacja polega na umiejętności dostrzegania stresorów i jak wpływają na Twoje emocje, a następnie stosowania odpowiednich strategii, aby wpłynąć na swój stan emocjonalny. Wpłynąć w sposób, który pomoże ci poradzić sobie z sytuacją. Powinnaś o tym poczytać. W Internecie na pewno znajdziesz sporo materiałów.

➤ Mogę Ci także polecić mój e-book, który zawiera różne techniki radzenia sobie ze stresem. Znajdziesz tam porady i ćwiczenia, które możesz wypróbować, aby zobaczyć, które z nich działają dla Ciebie.

Znajdziesz i pobierzerz go na:: https://joannaskwara.pl/e-book/techniki-antystresowe/

➤ Weź jednak pod uwagę, że Twoje problemy mogą wymagać regularnej interwencji profesjonalisty, takiego jak psycholog lub psychoterapeuta. W przeciwnym wypadku problemy z samoregulacją emocji mogą się nasilać.