Jak mam rozumieć swoje badanie kręgosłupa?

Zniesiona fizjologiczna lordoza z jego niewielkim kifotycznym wygieciem obniżenie i odwodnienie krążków międzykregowych c5c6.krazek m-kc6c7o obniżonej wysokości nierówny zarys blaszek granicznych sąsiadujących trzonow c5c6 niejednorodny sygnał szpiku trzonow c5c6ic7 z powodu zmian zwyrodnieniowych typu modic1imodic2 zredukowana przednia i tylna rezerwa płynowa dla rdzenia kręgowego zwłaszcza na wysokości c5doc7 dziobiaste wyciągnięcie krawędzi sąsiadujących trzonow c3c4 centralno lewoboczne przepukliny jąder miażdżystych c5c6c6c7 wielkości 2mm w wymiarze strzalkowym wraz z progami kostnymi na tylnich krawędziach sąsiadujących trzonow po stronie lewej uciekają rdzeń kregowy i lewe korzenie nerwowe w zwezonych otworach międzykregowych pozostałe krążki bez wypuklin rdzeń kregowy na odcinku szyjnym na wysokości c5c6 ma nieprawidłowo podwyższony sygnał podejrzenie obszaru mielomalacyjnego

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane istotne zmiany dyskopatycze i zwyrodnieniowe kręgosłupa. Ze względu na opisane 'podejrzenie obszaru mielomalacyjnego' proszę pilnie udać się do swojego lekarza prowadzącego (neurologa/ neurochirurga). Konieczna jest ocena kliniczna wyniku. Dalsze postepowanie zależy m.in od pani objawów.