Jak mam rozumieć wynik badania tarczycy?

Witam mam lat 30 odebrałam dzisiaj wyniki na tarczyce ale nic nie rozumiem nie wiem czy się obawiać czy nie o to mój wynik TSH(ICD-9:L69) wynik 4,180 ulu/ml zakres.ref:0,270-4,200 FT4(ICD-9:069) 1,19 ng/dl. 0,93-1,70 proszę o objaśnienie. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik TSH i FT4 są w normie. TSH jest w górnej granicy normy, więc gdyby kiedyś pojawiły się niepokojące objawy, mogące sugerować problemy z tarczycą, proszę wtedy powtórzyć badania.