Jak mam rozumieć wynik swojego badania?

rozmaz odpowiedni do oceny warunkowo niezbyt czytelny z powodu licznych komorek zapalnych. obraz cytologiczny miesci sie w granicach normy. nie stwierdzono zmian srodnablonkowych i procesu zlosliwego uwagi liczne leukocyty. Jak mam to rozumiec?

Lek. Paweł Szadkowski

Ma Pani stan zapalny (np. infekcję bakteryjną), który powoduje wystąpienie dużej ilości komórek zapalnych, przez co trudno jest ocenić materiał (komórki zapalne zasłaniają inne komórki). Natomiast w tym, co lekarz był w stanie uwidocznić, nie ma zmian nieprawidłowych. Z wynikiem proszę się udać do ginekologa, może Pani wymagać przeleczenia i powtórzenia cytologii.