Jak mam schudnąć 20 kg?

Witam. Jestem kobietą w wieku 24lat, wzrost 164, a waga 86kg. Mój tryb życia to praca siedząca przed komputerem. Próbowałam kiedyś diety kopenhadzkiej, owszem schudłam, ale za jakiś czas przybrałam z powrotem na wadze. Pracuje do godz. 17, więc ciepłe danie jadam dopiero po tej godzinie. W pracy to jak nie kanapki to płatki owsiane różne herbaty owocowe, pije dużą ilość wody czasem nawet ponad 1,5litra. Bardzo zależy mi, aby schudnąć, lecz nie wiem, jaką dietę stosować i jak się odżywiać. Jeśli chodzi o choroby przewlekłe, to jakieś dwa lata temu okazało się, że choruje na zespół jelita drażliwego, co też jest moim problemem w ułożeniu jakiejkolwiek diety. Proszę o pomoc...
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Nie napisała Pani czy zespół jelita drażliwego przebiega u Pani z przewagą postaci biegunkowej, zaparciowej czy też mieszanej.
Na pewno nie zaszkodzi Pani zwiększenie ruchu.
Proszę pamiętać o systematyczności.
Na aktywność fizyczną codziennie powinna Pani przeznaczyć co najmniej 30 minut.
Najlepsze efekty dają treningi na siłowni (siłowe) w połączeniu z zajęciami aerobiku (np. fat burner - z nastawieniem na spalanie tkanki tłuszczowej).
Rozwój tkanki mięśniowej na skutek ćwiczeń siłowych powoduje przyśpieszenie przemiany materii.

Odnośnie diety, jej energetyczność może Pani wyliczyć korzystając ze wzrostu Harrisa-Benedicta.
Uzyska Pani w ten sposób podstawową przemianę materii.
Wynik ten proszę przemnożyć przez współczynnik aktywności fizycznej:
- 1,6 aktywność mała
-1,75 aktywność umiarkowana
-2,2 duża.
Od wyniku należy odjąć 1000 kcal, aby chudnąć w tempie 1 kg tygodniowo.
Redukcję masy ciała przyśpieszą ćwiczenia.

Proszę zapoznać się z Piramidą Zdrowego Żywienia IŻŻ: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Dobór produktów powinien uwzględniać rodzaj IBS, który u Pani występuje.
W przypadku postaci zaparciowej zwiększamy ilość błonnika (warzywa, owoce, produkty zbożowe).
W przypadku postaci biegunkowej - ilość błonnika się ogranicza.

Proszę zadbać, aby codziennie zjadała Pani 5 posiłków, każdy co ok. 3 godziny.

Pozdrawiam