Jak mam schudnąć 20 kg w rok bez ćwiczeń?

Chcę schudnąć 20 kg, ważę 72-74 kg i mam 13 lat. W rok chcę tyle schudnąc albo jakby się dało to szybciej. Chcę jakąś tanią dietę, bo na ćwiczenia nie mam czasu. Dzięki, czekam na odpowiedź.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Proszę o podanie dokładniejszych danych (nie podałaś obecnego wzrostu, stąd nie jestem w stanie ocenić, czy masz nadwagę czy nie).
Musisz wiedzieć, iż Twoja sylwetka się zmienia.
Rośniesz przez co inna staje się proporcja masy ciała do wzrostu (młodzież bardzo często wyrasta z nadmiernej masy ciała).

Pozdrawiam