Jak mam schudnąć 5 kg by utrzymać wagę?

Mam 16 lat, 179 cm wzrostu; waga waha się między 65-67kg. Waga dziś rano pokazała 66 kg. A pieszo chodzę do szkoły, sporadycznie uczęszczam na basen. Odchudzałam się kilkakrotnie, diety różne, od głodówek, przez niskowęglowodanowe, białkowe, kopenhaskie. Jednak zawsze potem występuje efekt jojo, nie potrafię powstrzymać się zbyt długo od słodyczy, chodź mam motywację ;p i zamierzam nie jadać ich przez najbliższe 2 miesiące. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie xD czym zastąpić słodycze?

Co jeść by czuć się najedzonym, schudnąć i nie przybierać potem drastycznie na wadze? W rodzinie otyłość nie występuje. Staram się jadać co 3 h, ale wychodzi mi to tylko do pory obiadowej, potem niestety podjadam, między obiadem a pójściem spać. Nie choruję.

Witam,

Nie potrzebujesz diety odchudzającej, ponieważ Twoja masa ciała mieści się w normie. Odnośnie niepohamowanej chęci na słodycze, spróbuj ją zwalczyć zjadając porcję świeżych owoców. Od czasu do czasu możesz pozwolić sobie na owoce suszone i orzechy.

Pomysły na przekąski:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
http://portal.abczdrowie.pl/dietetyczne-desery-przepisy

Aby przedłużyć uczucie sytości spożywaj jak najwięcej warzyw i pełnoziarnistych produktów zbożowych.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla młodzieży znajdziesz pod linkiem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam
-----------------------------
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.