Jak mam schudnąć 7 kg w 2 miesiące?

Mam 13 lat przy wzroście 1,65 m ważę 51 kg. Trenuje koszykówkę i jeden raz w tyg. mam trening , który trwa 60 min. Mam też w-f 3 razy w tygodniu po 30 -40 min. Nie jem dużo choć niestety nie potrafię się powstrzymać od słodkich przysmaków. Chciałabym zastosować jakąś dietę i ćwiczenia by schudnąć 7kg w miesiąc. Proszę o pomoc !

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 18,75 i znajduje się na 50 percentylu. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest idealna i nie potrzebujesz diety odchudzającej.

Musisz pamiętać, że odchudzanie w młodym wieku, szybkie i źle zbilansowane sprzyja powstawaniu niedoborów żywieniowych i w konsekwencji prowadzi do powstania chorób.

Bardzo dobrze, że dużo się ruszasz. Pomoże Ci to w zachowaniu ładnej sylwetki.
Postaraj się żywić prawidłowo. W Twojej diecie powinny znaleźć się pełnoziarniste produkty zbożowe (razowe/żytnie pieczywo, grube kasze, pełnoziarniste makarony, ryż brązowy), mleko i jego przetwory (bez cukru i słodkich dodatków), chude mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych, warzywa i owoce.
Pamiętaj aby zachować umiar w jedzeniu słodyczy.

Pozdrawiam