Jak mam schudnąć bez efektu jo-jo? Czuję się niekomfortowo w swojej skórze

Witam! :) Mam 14 lat, ważę ok. 55 kg i mam 166 cm wzrostu. Chciałabym schudnąć bez efektu jo-jo. Ostatnio się odchudzałam jakiś rok temu. Sama nawet nie wiem jak to robiłam, ale dosyć schudłam, później nieco się zaniedbałam i mi przybyło wagi. Nie za często lubię ćwiczyć, ćwiczę jak muszę. Staram się ograniczać słodycze i jem 2-3 razy dziennie. Na śniadanie jem 3 kanapki, później obiad i przed wieczorem znów kanapkę. Jak na swój wiek mam dosyć duże piersi, z brzucha też by nie zaszkodziło coś zrzucić. Najgorsze moim zdaniem są biodra i uda, źle się czuję z nimi, ponieważ jak dla mnie są za szerokie. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Wiem, że jestem w okresie dojrzewania, lecz naprawdę niekomfortowo się czuję z moją figurą. Dlatego proszę o pomoc.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest w normie.
Nie musisz i nie powinnaś się odchudzać.
Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, to proponuję Ci zapoznanie się z Piramidą IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Odzwierciedla ona to, jak powinna odżywiać się młodzież w Twoim wieku.
Optymalnie będzie, jeśli dzienną ilość posiłków podzielisz na 5 (każdy w odstępach 3-godzinnych).
Pozwoli to na stały dopływ energii dla Twojego ciała i sprawi, że przemiana materii pozostanie na tym samym poziomie (mniejsze jest ryzyko przytycia).

Bardzo bym Cię prosiła o szczerą rozmowę z mamą.
Na pewno rozwieje Twój niepokój związany ze zmieniającą się sylwetką.
Okres dojrzewania to wspaniały czas kiedy stajesz się kobietą.
Szersze biodra, ładne piersi to synonimy kobiecości.
Powinnaś je zaakceptować i cieszyć się z nich.

Jeśli pragniesz wymodelować sylwetkę - zmobilizuj się do aktywności.
Wierz mi, że kiedy zaczniesz ćwiczyć systematycznie - treningi staną się przyjemne.
Zajrzyj na: www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam Cię ciepło