Jak mam schudnąć bez żadnych leków?

Bardzo chcę ważyć 55 kg, nie wiem jak, zrobię wszystko, mam 14 lat i mam 159 cm wzrostu i ważę 67 kg. Nie wiem, co mam robić, nie jem sporo, normalnie, raz mniej, raz więcej, nie wiem, co mam zrobić, jeśli nie schudnę. Pani pielęgniarka powiedziała, że ważę dużo i że mam schudnąć, żal mi jej, przykro mi się zrobiło, bardzo chciało mi się płakać. Pomóżcie proszę i to szybko, abym mogła schudnąć bez żadnych leków.

Witaj,
podane przez Ciebie wymiary wskazują na otyłość (BMI na siatkach centylowych powyżej 97 centyla). Dlatego najbezpieczniej i najskuteczniej byłoby, gdybyś umówiła się na wizytę do specjalisty (lekarza pediatry i/lub dietetyka).
Specjalista spotykając się z Tobą regularnie nauczyłby Cię, co i ile powinnaś jeść, a czego unikać. W przypadku wizyty u dietetyka możliwe jest też otrzymanie planu żywieniowego dostosowanego do Twojej sytuacji.
Zachęcam Cię więc do jak najszybszego umówienia się na wizytę. Na pewno pomocny będzie dzienniczek odżywiania - zapisz w nim przez kilka kolejnych dni, wszystko co, ile i o której godzinie jesz.
Dodatkowo warto, abyś zwiększyła swoją wiedzę nt. zdrowego odżywiania. Przeczytaj wskazówki w załączonym linku i staraj się wprowadzać je w życie:

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska