Jak mam schudnąć i jeszcze urosnąć 10 cm w górę?

Mam 13 lat i jestem kobietą. Mam 164 cm wzrostu i ważę 83 kg. Chciałabym ważyć 55 kg i 175 cm wzrostu. W moim gimnazjum ciągle mówią że jestem gruba, a ja już nie chce być tak nazywana. Mówią tak na mnie już od 1 klasy w podstawówce ;( Chodzę do szkoły tanecznej 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. W domu oczywiście tańczę do pop piosenek gdyż najbardziej odpowiada mi ta muzyka. Moja mama ma 162 cm wzrostu a mój tata 180 i ma otyłość. Proszę powiedzieć mi jakie mam robić ćwiczenia aby schudnąć z brzucha, pupy i nóg oraz jakie na wzrost. Bardzo proszę na szybką odpowiedź. Dziękuję.

Witam,

Twoja masa ciała jest bardzo duża, warto więc skonsultować się z lekarzem i dietetykiem.
Porozmawiaj o tym z rodzicami.

Co do aktywności fizycznej, dobre byłyby dla Ciebie zajęcia na basenie.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie www.abccwiczenia.pl , niemniej mogą je wykonywać osoby zdrowe.

Ponieważ jesteś bardzo młoda, niezbędny jest nadzór rodziców (powinni oni sprawdzać, czy ćwiczenia wykonujesz prawidłowo - tak abyś nie wyrządziła sobie krzywdy).
Niezbędne jest ustalenie przyczyn tycia, niestety nie napisałaś nic na temat swoich nawyków żywieniowych, stąd nie jestem w stanie się do tego aspektu odnieść.
Masz jeszcze czas, aby urosnąć.

Odżywiaj się zdrowo i regularnie ruszaj, a Twoje kości będą mocne.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam
O wszystkim informuj rodziców.