Jak mam schudnąć? Jaka najlepsza dieta?

80 kilogramów 13 lat 176 centymetrów mężczyzna wysoki stopień aktywności fizycznej nigdy się wcześniej nie odchudzałem w mojej rodzinie pojawiają się przypadki nadwagi śniadanie kanapki obiad zupa kolacja kanapki pomiędzy tym słodycze nie
ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej rzeczywiście ważysz zbyt dużo, z tego też względu polecam Ci szczerą rozmowę z rodzicami o Twoim problemie.

Warto, abyście skonsultowali się z lekarzem i dietetykiem.
Koniecznie jest ustalenie przyczyn tycia.

Nie wiem, jak się odżywiasz stąd nie mogę ustosunkować się do Twoich nawyków żywieniowych.
Podałeś bardzo niewiele szczegółów odnośnie ilości i rodzaju spożywanych produktów.
Nie wiem ile kanapek zjadasz na śniadanie i kolację i  z czego są one złożone.
Napisałeś, że na obiad zjadasz zupę - jaka jest to zupa, jaką ilość zjadasz?
To bardzo ważne.
Nie wiem również, czy podjadasz między posiłkami (jeśli tak, to co?)
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Powinieneś spożywać różnorodne produkty, każdy posiłek (licząc od śniadania) powinien być zjedzony po ok. 3 h od poprzedniego.
Łączna ilość to 4-5 dziennie.

Porozmawiaj z rodzicami.

Pozdrawiam