Jak mam schudnąć przy astmie?

Witam, mam na imię Kasia, mam 16 lat, ważę 57 kilo, mam 162 cm wzrostu. Choruję na astmę od 2 roku życia oraz jestem alergiczką. Mój wysiłek fizyczny nie jest zbyt duży, ponieważ na lekcjach wf nie ćwiczę, podczas wakacji jeżdżę tylko na rowerze i to czasami. Próbowałam wcześniej się odchudzać, ale nie dawałam rady... Ograniczałam się w jedzeniu, a szczególnie słodyczy. W rodzinie mam dużo osób z nadwagą i otyłością. Moje babcie chorują na cukrzyce. Ja jadam różnie, nie potrafię opisać dokladnie. Mam takie napady, że potrafię zjesć dużą ilośc. Wszystko wtedy jem, nie patrzę czy to ma dużo kalorii czy nie... Proszę, pomóżcie mi, bo naprawdę czuję się gruba!

Witam!

Na pewno nie jesteś otyła. Zmień, proszę, swój sposób myślenia i pokochaj własne ciało.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Druga rzecz, to zwiększenie aktywności fizycznej.

Napadom głodu zapobiegniesz
:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Pozdrawiam