Jak mam schudnąć w jak najkrótszym czasie?

Mam 16 lat, ważę 70 kg, mam 177 cm wzrostu. Dwa razy w tygodniu mam wf po 1,5 godziny. Tryb życia średni - ogranicza się do lekcji wf i chodzenia co dzień do szkoły na nogach jakieś 1,5 km. Próby odchudzania były, ale tylko ćwiczenia ale jadłam normalnie jedzenie, słodycze ograniczałam. W rodzinie nie występuje nadwaga ani otyłość. U lekarza nie byłam, ale ogólnie jak chodziłam to nigdy nie zwrócili mi uwagi na ten temat. Mój dzień powszechny;\ 7.00 płatki z mlekiem 10.30 kanapka z serkiem almette. 12.40 kanapka z tym samym, po szkole jakiś owoc lub jakaś przekąska 14.30 - 15.30 różnie 16.00 obiad ziemniaki, sałatka, jakieś mięso lub jakieś inne dania, kolacja 18.00 znowu płatki z mlekiem lub grzanki suche. Później piję juz tylko herbatę lub jakiś sok, wodę. Słodycze jem z 3 razy w tygodniu zazwyczaj batonika lub z dwa paski czekolady, bardzo chciałabym schudnąć bo uważam, że jestem za gruba. Źle się czuję z moim ciałem, nie lubię patrzeć się w lustro, mam grube nogi i brzuch. Fuuuu. Czekam na odp.:)

Witaj.

Twoja waga mieści się w normie - jest pomiędzy 75 a 90 centylem. Od 90 centyla zaczyna się nadwaga.

Jeżeli źle czujesz się ze swoją wagą to zachęcam Cię do:
- większej intensywności ćwiczeń: jeżeli idziesz 1,5 km to niech to będzie szybki marsz, tak żebyś się zmęczyła
- zmiany w jadłospisie:
--przede wszystkim powinna bo być większa różnorodność,
--po drugie za mało w Twojej diecie warzyw (zaleca się, aby to była mniej więcej połowa na talerzu, jedz je do każdego posiłku)
--produkty węglowodanowe (chleb, makarony, ryż, płatki, kasze) wybieraj tylko te z pełnego przemiału. Jeżeli jesz płatki to powinny to być naturalne płatki zbożowe np. owsiane, chleb razowy / graham, ciemne makarony, naturalny ryż, grube kasze tj. gryczana. Ziemniaki należy ograniczyć.
-- wyeliminuj słodycze, słodkie napoje (w tym soki), produkty typu fast food, słone przekąsek (chipsy, paluszki, krakersy) oraz produkty z białej mąki (biały chleb / bułki, białe makarony), biały ryż i drobne kasze (kuskus, manna)
-- unikaj podjadania
-- jedz 5x dziennie, najlepiej co 3 godziny, niewielkie porcje
-- pij dużo wody

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci.
Zachęcam Cię też do przeczytania artykułów:

http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Agnieszka Kuczewska