Jak mam schudnąć, żeby nie ćwiczyć?

POMOCY!!! Mam dwanaście lat, mam 168 cm wzrostu i ważę 80 kg. Jak mam schudnąć? I wiem, że mam dużo ćwiczyć, ale mi się nie chce!!!
ponad rok temu

Witam!

Jeśli chodzi o odchudzanie, jestem w stanie pomóc tylko tym, "którym się chce". Jeżeli nie czujesz mobilizacji do odchudzania, niestety, nie będę Ci w stanie pomóc. Polecam Ci wizytę u lekarza, który określi przyczyny nadmiernej masy ciała. Dopiero wtedy możemy mówić o diecie.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Pozdrawiam