Jak mam się bardziej otworzyć na terapii?

Witam mam.31 lat, od pół roku uczęszczam na sesję psychoterapeutyczne, zmagam się z trudnym dzieciństwem, molestowanie przez osobę z rodziny, próby gwałtów, brak ciepła w rodzinnym domu, odrzucenie przez matkę, plus jeszcze wiele innych problemów. Mój problem polega na tym że powiedziałam już dużo mojemu psychoterapeucie, w dalszym ciągu stresuje się jak tam idę,mam biegunki na dzień przed, trzęsą mi się ręce,stresuje się również o czym mam mówić. Mój psychoterapeuta prowadzi moja psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, i bardzo mnie stresuje zaczynanie rozmowy, nigdy nie wiem co powiedzieć , czuje że źle korzystam z tej terapii, często się zawieszam. Prowadzę również zeszyt o czym chciałabym powiedzieć Ale wydaje mi się że już wymyślam różne powody. Ale nadal czuje że te problemy o których rozmawiałam z terapeutą nadal mnie bardzo bolą, nie potrafię sobie poukładać starych problemów, nie wiem co robić, czy na każdym spotkaniu zaś się powtarzać z jedną i tą samą sytuacja. Już sama nie wiem czy ta terapia mi pomaga czy nie. Proszę bardzo o pomoc co mogę zrobić w takiej sytuacji. Pozdrawiam Anna

Pani Anno, czytam, że potrzebuje Pani na terapii większej jasności, swobody, komfortu, spokoju... To, co Pani opisuje, warto skonsultować z terapeutą - w trakcie procesu terapeutycznego istotne jest, aby miała Pani poczucie, że terapia działa. Taka rozmowa o swoich wątpliwościach może być dla terapeuty pomocna w zmiane sposobu prowadzenia sesji. Możliwe też, że bardziej użyteczny byłby dla Pani inny nurt terapeutyczny lub współpraca z inną terapeutką/innym terapeutą. Warto nie zrażać się do sięgania po wsparcie i szukać dalej :) Z tego, co Pani pisze, wnioskuję że zadbanie o siebie i osiągnięcie pożądanej zmiany w życiu jest dla Pani bardzo ważne - kontynuuje Pani terapię mimo trudności i wątpliwości. To mi mówi, że umie Pani być wytrwała. Pozdrawiam!