Jak mam się pozbyć tych zmian skórnych?

Witam. Na skórze pod pachą na łokciu i nadgarstku mam plamy coś podobnego do ziarniak liszaj obrączkowaty . Stosowslam Ba te zmiany maści takie jak clobederm które pomagają chwilowo i problem wraca nadal.
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Kampania społeczna "Bez opryszczki"

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Niestety wyłącznie na podstawie krótkiego opisu nie można jednoznacznie stwierdzić, jaki charakter mają te zmiany. Z pytania wynika, że dotychczasowe leczenie nie przynosi rezultatu i problem wciąż się powtarza, dlatego tym bardziej konieczna w tym przypadku ponowna wizyta u specjalisty dermatologii, który będzie mógł dokładnie obejrzeć te plamy i ewentualnie zlecić badania dodatkowe.

Plamy na skórze mogą bowiem wskazywać na różne schorzenia dermatologiczne np. grzybicę itp. Dopiero po ich dokładnym zbadaniu będzie można określić z jakim rodzajem zmiany ma Pani do czynienia oraz jakie leczenie będzie w tym przypadku najbardziej skuteczne. Jeżeli lekarz wykluczy podłoże dermatologiczne, warto przebadać się również pod kątem alergii. Czasami zmiany skórne mogą mieć bowiem charakter uczuleniowy i pojawić się np. w wyniku spożywania określonych produktów czy stosowania różnych kosmetyków. Proszę zastanowić się, czy te dolegliwości nasilają się w jakichś odkreślonych sytuacjach, co może być cenną wskazówką dla lekarza. Do czasu wizyty u lekarza lepiej nie przyjmować żadnych preparatów na własną rękę, aby nie spowodować nasilenia się objawów.

Więcej informacji na temat zmian skórnych można znaleźć w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-skory-typowe-objawy

Poniżej znajdzie Pani także linki do podobnych pytań zadanych przez innych użytkowników oraz odpowiedzi naszych ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-i-swedzace-plamy-pod-lewa-pacha

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okragla-i-swedzaca-plama-na-nadgarstku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty