Jak mam sobie poradzić z zazdrością?

jak mam sobie poradzić z zazdrością, jestem bardzo zazdrosna , i to mnie gubi, ponieważ często dochodzi do tego że wybucham nerwami (jestem nerwowa ) nie potrafię się hamować nie kontroluję swoich nerw. Jak sobie z tym poradzić.

Być może ma Pani obniżona samoocenę i poczucie wartości? Czy trudne doświadczenia z wcześniejszych relacji (przeniesione emocje)? Znalezienie przyczyny umożliwi poradzenie sobie z zazdrością. Jeśli ma Pani za sobą już kilka nieudanych związków z powodu zazdrości, warto skonsultować się z psychologiem i przepracować uczucia, emocje i doświadczenia, które kierują Pani zachowaniem. Może to bowiem wskazywać na poważniejsze zaburzenia jak np zaburzenia osobowości. Można to jednak stwierdzić w procesie diagnostycznym, dlatego zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii.

Dzień dobry, warto sie zastanowić z czego wynika Pani zazdrość? czy jest cos czego się Pani obawia? Czy istnieją obiektywne podstawy do zazdrości. Samo uczucie zazdrości nie jest nikomu obce, jednak przy jego dużym nasileniu warto się zastanowic czy nie wynika z niskiej samooceny lub innych powodów. Jeżeli problem jest na prawdę duży i czuje Pani że nei ma kontroli nad swoimi emocjami zalecam konsultację u terapeuty i ewentualnie podjęcie terapii. Pozdrawiam.

Witaj! Również zachęcam do zasięgnięcia pomocy psychoterapeuty. Ten problem należy przepracować. Jeśli, chciałabyś darmowej porady - konsultacji to zapraszam do kontaktu poprzez Facebooka lub moją stronę internetową. Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą ;-)

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

Witam. Zazdrość wiąże się z obawą, że zostanie się pozbawionym czegoś na czym nam najbardziej zależy. Warto porozmawiać na ten temat z psychologiem, psychoterapeutą. Pozdrawiam