Jak mam żyć, kiedy nie mam siły umrzeć?

Mam 16 lat, ogólnie jestem śmiałą dziewczyną i lubię zapoznawać się z nowymi osobami, lecz jednak problemem jest moim to, że boję się być z jakimkolwiek chlopakiem.

Około 4 miesiecy temu zakończyłam związek trwający 13 miesiecy. Zakończyła go z powodu ranienia fizycznego - byłam bita przez własnego partnera. W tym momencie boję się być z jakimkolwiek chłopakiem, bo się boję, że to, co było w przeszłości może sie stać po raz kolejny... Kiedyś się cięłam, jednak zrozumiałam, że to nie ma sensu. W tym momencie, jeśli mam coś na sumieniu lub przypomnę sobie o tamtych dniach, mam ochotę wziąć kilkanaście tabletek i popić to alkoholem.

Nie wiem co mam ze sobą zrobić - nikt nie chce mnie wysłuchać, więc nikomu nie mogę się wygadać, a wiem, że tego potrzebuję.

Witaj!

Przemoc fizyczna, której doświadczyłaś od swojego partnera spowodowała, że na jakiś czas będziesz ostrożnie podchodzić do kolejnych związków. Cieszę się, że miałaś na tyle odwagi, aby zakończyć tę znajomość. Warto, abyś pamiętała, że wraz z upływem czas będziesz stawała się coraz bardziej otwarta na nowe znajomości. Prawdopodobnie teraz potrzebujesz czasu, aby przemyśleć co spowodowało takie zachowanie poprzedniego partnera, etc.

Piszesz, że potrzebujesz wygadać się - być może masz w swoim otoczeniu dorosłego, przyjaciela, z którym możesz porozmawiać na temat tego co doświadczyłaś. Jeżeli nie, to zachęcam Cię do wizyty u psychologa - myślę, że kilka spotkań powinno Ci wystarczyć. Będziesz mogła z psychologiem popracować nad otwartością na nowe związki, przepracować lęk przed ponownym zranieniem, etc.

Powodzenia