Jak mieć pewność, czy jestem w ciąży?

Witam mam pewne pytanie.. Otóż mam nieregularne miesiączki. Nieraz spozni sie tydzien, a nieraz przyjdzie wczesniej. Wedlug kalendarzyka ktory prowadzę, dni plodne skończyły mi się 13 lipca. Kochalam sie z moim chłopakiem 22 lipca. Możliwe, ze coś we mnie weszlo ponieważ pod koniec chlopak zauwazyl inny sluz niz zwykle.. A bardziej sperme. 26 lipca mam dostać miesiączkę. I oto moje pytania Czy ta miesiaczka będzie wyznacznikiem tego czy moge być w ciąży? Jesli sie spozni, kiedy zrobic test ciazowy? Po 14 dniach od stosunku czy w dzien spodziewanej miesiączki? Co prawda jestem gotowa na kazda możliwość.. Ale chce być pewna. Wręcz uznam, ze cieszyla bym sie wraz z chłopakiem z dziecka bo juz o tym myslelismy

Lek. Paweł Szadkowski

Pierwszy test ciążowy najlepiej wykonać po 10 dniach od stosunku, a w razie wyniku dodatniego najlepiej wykonać badanie stężenia bHCG w surowicy krwi. Wystąpienie zwykłego krwawienia miesięcznego z dużym prawdopodobieństwem wykluczy ciążę.