Jak mogę dużo schudnąć bez nadmiernego wysiłku?

Witam! Mam 20 lat, 176 cm i ważę 107 kg... kiedyś moja nadwaga mi nie przeszkadzała i nie robiłam dosłownie nic w kierunku odchudzania... mam astmę oskrzelową, która w moim przypadku wyklucza większość ćwiczeń... wszędzie jest opisane, że należy ćwiczyć... biegać, jeździć na rowerze... niestety, nie daję rady... próby biegania czy jazdy na rowerze kończą się atakiem duszności... posiłków zjadam góra 2-3 z braku czasu... Bardzo proszę o pomoc...

Witam!

Po części Pani dodatkowe kilogramy wynikają ze stosowanych leków i unikania aktywności fizycznej. Być może warto byłoby wybrać się do lekarza w celu określenia, jakie ćwiczenia będą dla Pani odpowiednie. Koniecznie musi Pani zwiększyć ilość posiłków do 4-5 dziennie.

Musi się Pani kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Jeśli nie męczą Panią spacery - proszę spacerować. Każda forma ruchu jest dobra. Istotna jest tylko SYSTEMATYCZNOŚĆ.

Pozdrawiam