Jak mogę interpretować swoje wyniki krwi?

Mam obniżone MCH 27.6 (28-33) MCHC 31.8 (33-36) Podwyższone RDW-SD 47.5 (37-47) RDW-CV 15 (11.5-14.5) MONO 8.5 (2-8) EO 1.7 (2-4) Co mogą świadczyć takie wyniki. Doktor nie chciał mi powiedzieć . Kazał zrobić za tydzień jeszcze raz badania i wtedy dopiero powie.w dodatku przy osadzie mam wykrzyknik i są wypisane leukocyty 3wpw nabłonki pasuje 4 Wpw drobnoustroje nieliczne Wpw

Lek. Paweł Szadkowski

MCH i MCHC są nieco obniżone - taki obraz zdarza się w niedokrwistości z niedoboru żelaza. Natomiast jeśli hemoglobina jest w normie, nie ma powodu do niepokoju. Poziom monocytów i eozynofilii nie wskazuje na żaden znaczący problem, odchylenia są niewielkie i nic nie powinno się dziać. Podobnie RDW - bez znaczenia. Osad moczu nie stanowi powodu do niepokoju.