Jak mogę pomóc mężowi w walce z nieproszonym gościem?

Gleason 5+4. Mąż ma teraz 5 naświetlań, bieże tabletki. Leczenie hormonalne w planach. Proszę napisać, jak mogę mu pomóc w leczeniu. Może jakieś leczenie ziołami czy sokami? Nie wiem, co będzie dla niego dobre, jest po przeszczepie nerki i ma anemię (9,6 hgb).
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani,

nie za bardzo mogę Pani cokolwiek doradzić, ponieważ nie powinienem wchodzić w kompetencję lekarza prowadzącego Pani męża. Takie pytania powinny być skierowane bezpośrednio do niego.

Bierze się to stąd, że polecone przeze mnie leki/środki mogłyby zaburzyć ocenę leczenia przez lekarza prowadzącego. Nie wiedząc o stosowanych przez Państwa substancjach, mógłby on potem podjąć niewłaściwą decyzję terapeutyczną, zwłaszcza, iż z powodu przeszczepu Pani mąż jest trudniejszym niż zazwyczaj pacjentem. Poza tym uważam, że leczenie wdrożone przez lekarza, jest jak najbardziej korzystne dla Pani męża.