Jak mogę poprawić relacje z rodzicami?

Witam. Mam pewny problem i nie wiem co mam zrobić. Otóż chodzi o moich rodziców. Mam 19 lat i dalej dają mi karę. Obrażają mnie przede wszystkim i dostaje niezły łomot nawet gdy nie jest to moja wina. Ostatnio jakoś się uspokoiło ale teraz to przegieli według mnie. Dostałam nie zbyt dobre oceny oczywiście nie Jestem zagrożona. To za te oceny dostałam szlaban na wszystko. Nie mogę nigdzie pojechać i się z nikim spotykać. Tłumacze im że mam 19 lat i jestem dorosła. To mówią że jestem na ich utrzymaniu i mają wszystkie gdzieś co chce. Mam się ich słuchać i koniec kropka. Mam robić to co oni powiedzą i ja mam to robić. Co mi z tym doradzice? Bo już nie wytrzymam w tym domu. Ciągle muszę się o coś pytać jak małe dziecko w przedszkolu.

Szanowna Pani, najważniejsza jest szczera rozmowa, dodatkowo może Pani spróbować porozmawiać z psychologiem