Jak mogę radzić sobie z paraliżem sennym?

Witam, od ok. tygodnia boję się zasnąć. Lęk ten jest spowodowany paraliżem sennym. Nigdy go nie doświadczyłem, jednak przez to że o tym myślę, zasypiam bardzo długo (od jednej do dwóch godzin). Nawet gdy już uda mi się zasnąć, to następnego dnia jestem niewyspany. Czy jest jakaś możliwość, aby to wyleczyć? A co najważniejsze czy jest możliwość, aby szybciej zasnąć bez większych problemów?

tak;) możliwość zawsze jest, pierwsze co mi przychodzi do głowy to spróbować róznego rodzaju relaksacji na sen (dostepne wiele na YT, np body scan, shulza etc.). Można też poczytac w internecie o "higienie snu". Jak powyższe nie zadziała, można spróbować konsultacji u psychoterapeuty i/lub podręcznika terapii własnej np. W pułapce myśli. Psychoterapeuta oceni czy konieczna jest też w razie czego konsultacja psychiatryczna.