Jak mogę schudnąć 5-6 kg?

Mam 14 lat, 161 cm wzrostu, ważę 52-53 kg. Od jakiegoś czasu biegam ok. 3 km dziennie, ograniczam się z jedzeniem. Co jeszcze mogę zrobić, aby schudnąć w ciągu 2-2,5 miesiąca (chcę mieć płaski brzuszek) :)
14 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoja masa ciała jest idealna dla wieku i wzrostu - nie musisz się odchudzać! Nie stosuj drastycznych diet i nie ograniczaj jedzenia, bo możesz tym sobie tylko zaszkodzić. Głodówki i małe ilości jedzenia zawsze się kończą efekten jo-jo i ponownym przybraniem na wadze - zazwyczaj więcej niż się wcześniej schudło.

To, co możesz zrobić, to odżywiać się zdrowo. Zrezygnuj ze słodyczy, słonych przekąsek - chipsów, orzeszków, paluszków, krakersów, słodzonych napojów gazowanych typu cola, potraw i produktów smażonych, dań typu fast food. Dużo się ruszaj.

Staraj się jeść jak najwięcej warzyw i owoców. Pamiętaj, że nabiału, mięsa, wędlin i jajek nie można ograniczać - zawierają cenne białko, które potrzebne jest do wzrostu. Pamiętaj, że Twój organizm się ciagle rozwija, a diety zakłócają ten rozwój.