Jak mogę schudnąć 5kg? - za dużo jem.

Witam. Mam 14 lat. Ważę 60kg i mam 166 wzrostu. Moje pory jedzenia to: śniadanie - 9:00 kanapka. obiad w szkole – 11:30, a potem to już wszystkiego po trochu (jem bardzo dużo owoców i warzyw: jabłko/marchew). Chciałabym ważyć mniej, bo po mnie to widać, że jestem otyła. Nie stosowałam żadnych diet - próbuję uregulować moje pory jedzenia, ale niestety - NIE POTRAFIĘ! oczywiście chciałabym mniej. Kolację staram się jeść do godziny 19-nastej. Proszę o pomoc i wskazówki.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Istotna jest regularna aktywność fizyczna i unikanie "bomb kalorycznych".

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam

P.S
O tym, co wywiera wpływ na tempo przemian energetycznych (metabolizmu) w naszym organizmie, przeczytasz w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie