Jak mogę schudnąć bez ćwiczeń?

Jestem 12-letnią dziewczyną. Ważę 44 kg, a mierzę 140 cm. Niektórzy mi mówią, że jestem gruba, a ja nie wiem, czy to jest prawda, czy nie. Lecz podejrzewam, że jednak prawda, bo moja koleżanka jest takiego samego wzrostu jak ja, a waży ok. 30 kilo. Mam duży brzuch, grube uda i bardzo duże piersi (jak dorosła osoba). Niektórzy się z tego powodu ze mnie śmieją. Chcę schudnąć dosyć dużo (najwięcej, ile się da). Z tym, że nie mogę się powstrzymać od jedzenia słodyczy itp., i też nie mogę ćwiczyć, chodzić, biegać i uprawiać sportu, bo lekarz ortopeda mi zabronił, gdyż stwierdził u mnie chorobę biodra. Nie ćwiczę na wf., cały czas siedzę w domu, dlatego jeszcze bardziej tyję. Co mogę z tym zrobić, aby zmiejszyć brzuch, uda, piersi i pozbyć się zbędnego tłuszczu? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Warto abyś zastosowała się do poniższych wskazówek:
- unikaj kalorycznej żywności typu: słodycze, chipsy, paluszki i inne przekąski
- unikaj słodzonych napojów kolorowych oraz soków z "kartonów" (lepiej przygotować je samemu, wtedy mamy pewność, że nie zawierają dodatku cukru i są świeże)
- jeśli możesz powstrzymać się od słodzenia herbaty - zrób to
- zrezygnuj z tłustych dodatków:
- zapomnij o fast foodach: o pizzy (możesz od czasu do czasu pozwolić sobie na kawałek dietetycznej pizzy - http://portal.abczdrowie.pl/dietetyczna-pizza), hot dogach czy hamburgerach (lepiej zjeść podgrzaną kanapkę pełną świeżych warzyw)
- naucz się pić niegazowaną wodę mineralną (pomoże pohamować uczucie głodu, możesz dodać do wody np. plasterek cytryny - będzie smaczniejsza)
- jako przekąskę chrup warzywa (rzadziej owoce, gdyż są stosunkowo kaloryczne, jeśli jednak "najdzie Cię" niepohamowana chęć na słodycze, lepiej wybrać porcję owoców)
- nie omijaj posiłków, optymalna ilość to 5 w ciągu dnia, spożywanych co ok. 3 godziny. Ostatni może być spożyty na ok. 2 godziny przed snem
- nie rezygnuj ze śniadań, zapewnią Ci energię na cały dzień
- w Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na: warzywa, owoce, produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste), chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie), mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone), tłuszcze (masło, margarynę, oleje roślinne).

Pamiętaj, że jesteś jeszcze młoda i Twój organizm się rozwija, stąd wszelkie diety mogą niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu.

Nadal rośniesz, zmienia się także proporcja Twojej masy ciała do wzrostu.

Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę (jeśli już podejmiesz taką decyzję, to tylko w porozumieniu z lekarzem). Stosując dietę samodzielnie, możesz sobie zaszkodzić - doprowadzić do niedoborów składników odżywczych, opóźnić wzrost oraz obniżyć tempo metabolizmu (wszelkiego rodzaju diety <1000 kcal, głodówki przynoszą efekty, ale tylko tymczasowe - potem przytyjesz z nawiązką).

Pozdrawiam