Jak mogę schudnąć bez diety?

Witam. Mam 14 lat i ważę 95 kg. Nie czuję się dobrze w swoim ciele, moje rówieśniczki są chude i ładne, a ja. No cóż, nie mam figury modelki. Chciałabym schudnąć, a nie wiem jak? Po powrocie ze szkoły siadam przed komputerem. Na w-fie ćwiczę, ale to nic nie daje. Słyszałam, że podczas wysiłku fizycznego zamiast tkanki spalana jest energia i jest się głodnym. Czy to prawda? Proszę o odpowiedź. Marta.
14 LAT ponad rok temu

Witam.
Mam 14 lat i ważę 95 kg. Nie czuję się dobrze w swoim ciele, moje rówieśniczki są chude i ładne, a ja. No cóż, nie mam figury modelki. Chciałabym schudnąć, a nie wiem jak?
Po powrocie ze szkoły siadam przed komputerem. Na w-fie ćwiczę, ale to nic nie daje. Słyszałam, że podczas wysiłku fizycznego zamiast tkanki spalana jest energia i jest się głodnym. Czy to prawda?
Proszę o odpowiedź.
Marta.
Witam,

W czasie wysiłku spalana jest tkanka tłuszczowa.
Warunkiem spalania zgromadzonych zasobów tłuszczu, jest podejmowanie umiarkowanego, lecz długotrwałego (trwającego ponad 30-40 minut) treningu.
Taki rodzaj wysiłku hamuje uczucie głodu, w porównaniu do treningów intensywnych i krótkotrwałych.
Nie podałaś wzrostu.
Jeśli cierpisz na otyłość dużego stopnia, możliwe, że nie każdy rodzaj aktywności fizycznej, będzie dla Ciebie odpowiedni.
Polecam artykuł: ćwiczenia.

Koniecznie skonsultuj się z lekarzem w sprawie Twojej masy ciała.
Możliwe, że przyczyna nadwagi/otyłości jest inna, niż żywieniowa.

Pozdrawiam