Jak mogę schudnąć? Pomocy!

Jestem smutna. To wszystko zaczęło się od dzieciństwa. Moja mama wyjechała i zostałam z niańką. Niańka bała się, że za mało mnie karmiła, to dawała mi cały czas jeść. A teraz ważę 100 kg. Chciałabym schudnąć tak, żebym ważyła 65 kg. Mam 14 i pół roku, a wzrost 163 cm. Próbowałam się odchudzać, no i w 3 miesiące schudłam 5 kg. Chodziłam do lekarza i dał mi specjalną dietę.Trzymałam ją długo, no i co tydzień chudłam 1 kg. Lecz widząc słodycze, przerwałam dietę. Teraz codziennie nie wiem, co jeść. Okres mam z przerwami. Co robić?
ponad rok temu

Witam!

Niestety masz bardzo dużą ilość nadprogramowych kilogramów. Nie wolno bagatelizować problemu nadmiernej masy ciała. Do zaburzeń mogących stanowić następstwo otyłości zalicza się: cukrzycę typu II, nadciśnienie tętnicze, dyslipidemie, kamicę pęcherzyka żółciowego, problemy z krzepnięciem krwi, zespół bezdechu nocnego, choroby układu krążenia, zwyrodnienia stawów, zwiększone ryzyko nowotworów.

Dlaczego warto zredukować masę ciała? Ubytek nadprogramowej masy ciała (nawet rzędu 5-10 kg) może przyczynić się do:
- poprawy profilu lipidowego krwi,
- obniżenia stężenia glukozy we krwi w przypadku osób ze skłonnością do hiperglikemii,
- zmniejszenia oporności tkanek na działanie insuliny,
- obniżenia ciśnienia krwi,
- ustąpienia bóli kostno-stawowych będących następstwem nadmiaru kilogramów,
- poprawy samopoczucia,
- ustąpienia zadyszki,
- ograniczenia nadmiernej potliwości,
- uregulowania cyklu miesięczanego,
- ustąpienia uczucia zmęczenia.

Bardzo prawdopodobne jest, że zaburzenia miesiączkowania związane są z otyłością. Może ona przyczyniać się do problemów hormonalnych.

Zanim rozpoczniesz dietę, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Trzeba ustalić, czy nadmierna masa ciała nie wynika z zaburzeń funkcjonowania organizmu. Dopiero potem można przejść do odchudzania. Możesz także poprosić o skierowanie do sanatorium, w którym leczy się otyłość.

Musisz wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje zdrowie. Słodycze nie mogą być ważniejsze od Twojej przyszłości.

Zgłoś się więc do lekarza i napisz ponownie w oparciu o uzyskane informacje.

POZDRAWIAM