Jak mogę schudnąć w 2 tygodnie 6 kg?

Ważę 53 kg przy wzroście 157 cm, mam 16 lat i chciałabym schudnąć 6-7 kg. Czy jazda na rowerze około 1,5 godziny dziennie, skakanie na skakance 10-15 minut, bieganie w miejscu 20-30 minut, robienie ćwiczeń typu brzuszki, przysiady, rowerek w powietrzu itp. pomogą mi schudnąć do końca miesiąca? Staram się jeść regularnie, 3-4 posiłki dziennie, ograniczam słodycze. W mojej rodzinie są tylko dwie osoby, które mają lekką nadwagę. Bardzo mi zależy, żeby szybko stracić na wadze, efektu jo-jo raczej się nie obawiam, bo bardzo lubię sport i jestem dosyć aktywna, więc zawsze jestem w jakimś stopniu w ruchu. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :)
16 LAT ponad rok temu

Witam ciepło,

Twoja obecna masa ciała jest prawidłowa, stąd odradzam Ci stosowanie diety odchudzającej.
Na pewno przejście "na aktywną stronę" życia Ci nie zaszkodzi, a może pomóc w uzyskaniu ładnie "wyrzeźbionej" sylwetki.
Wysiłek fizyczny wiąże się z pewnym wydatkiem energetycznym i pozwala na spalenie tkanki tłuszczowej.
Ćwiczenia to także zwiększenie zawartości tkanki mięśniowej, co powoduje podniesienie tempa metabolizmu (mniejsze jest ryzyko przytycia).
Pamiętaj proszę, że nadal rośniesz.
Musisz mieć także energię do nauki, codziennej aktywności - z tego względu dieta zdecydowanie nie powinna być przez Ciebie stosowana.
Zapraszam Cię na: www.abccwiczenia.pl
Pamiętaj, że ćwiczenia zawsze należy poprzedzać rozgrzewką i kończyć z uwzględnieniem momentu wyciszenia, rozluźnienia.
Najlepiej, gdybyś ćwiczyła pod okiem trenera np. w klubie fitness.
Nie przemęczaj się także.
Warto zrobić 1-2 dni przerwy w tygodniu i dać organizmowi czas na regenerację.

Pozdrawiam
P.S
Pamiętaj, że pozostajesz pod opieką rodziców i z nimi powinnaś konsultować wszystkie decyzje.