Jak mogę schudnąć w tydzień? Jaka dieta?

Mam na imię Sylwia, mam 15 lat i ważę 170 kg, i mam 168 m wzrostu. Bardzo bym chciała schudnąć z brzucha, i z ud, lecz nie wiem jak. Aktywność fizyczną mam tylko, na w-f i trochę w domu. Nie jem dużo lecz niezdrowo. Ja jako jedyna w domu jestem gruba, i bardzo mi z tym źle ponieważ wyśmiewają się ze mnie, i bardzo bym chciała to zmienić.I bym chciała znać kilka ćwiczeń na brzuch i uda. Bardzo proszę o pomoc.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Przy podanych parametrach, Twoje BMI dalece przekracza normę dla 15-latków. Oznacza to, że występuje u Ciebie bardzo znaczna otyłość.
Powinnaś udać się do lekarza, w celu skonsultowania przyczyn otyłości. Należy także wykonać odpowiednie badania.
Po konsultacji lekarskiej, ze wszystkimi wynikami, powinnaś pójść do dietetyka. Znaczna otyłość, która u Ciebie występuje, wymaga stałej kontroli specjalistów i stałego monitorowania przebiegu odchudzania. Nie jest wskazane działanie na własną rękę, gdyż niewłaściwe odchudzanie może doprowadzić do niedoborów żywieniowych.
Pamiętaj, że otyłość nie jest tylko kwestią wyglądu, a przede wszystkim ważnym problemem zdrowotnym, mogącym dać negatywne efekty w przyszłości.

Pozdrawiam