Jak moge się pozbyć niepotrzebnych kilogramów?

Jestem dziewczyną, ważę ok. 62 kg i mam 170 cm wzrostu. Mam 14 lat, lubię uprawiać sporty, gram w badmintona i siatkówkę. Wcześniej próbowałam się odchódzać, ale po paru dniach już nie wytrzymywałam, nie stosowałam żadnych znanych diet, tylko próbowałam tyle nie jeść. Wiem, że mam dość dobrą wage, ale mam gruby brzuch i uda - to chciałabym najbardziej poprawić. Nie jem dużych porcji posiłków, ale moją największą słabością są słodycze i chipsy.

Witam,

Dieta odchudzająca nie jest Ci potrzebna, ponieważ Twoja masa ciała mieści się w zakresie normy.
Nie rezygnuj z ruchu, postaraj się delikatnie ograniczyć ilość spożywanych słodyczy i przekąsek, a masa ciała na pewno nie wzrośnie.
Odnośnie kształtowania sylwetki, zapraszam na www.abccwiczenia.pl
Informacje odnośnie zdrowszych przekąsek znajdziesz w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
Zdrowszym zamiennikiem dla słodyczy będą owoce świeże i suszone (te drugie należy spożywać z większą ostrożnością, ponieważ są kaloryczne).
Warto także zakupić jakiś deser mleczny, który poza słodkim smakiem, będzie także dobrym źródłem: białka i wapnia.
Piramida IŻŻ dostępna jest na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam