Jak mogę skutecznie leczyć nerwicę lękową?

Witam . Cierpię na nerwice lękową mój problem polega na tym że wmawiam sobie różne rzeczy Dzisiaj piłem w domu herbatę i wmówiłem sobie że ktoś wsypał do cukru narkotyki i wmówiłem sobie że jestem naćpany w głowie poczułem takie mrowienie myślałem że zaraz coś mi się stanie, z tym wmawianiem mam duży problem boję się od kogoś napić picie ze tam wsypał narkotyki i ze zaraz bede nacpany jedzenia tez u znajomych odmawiam :((((

Dzień dobry,
Bez diagnozy w gabinecie, trudno mi określić naturę Pana problemu. Polecam wizytę u psychologa, który jest terapeutą poznawczo-behawioralnym, być może oprócz terapii, potrzebna będzie również wizyta u psychiatry i przyjmowanie leków. Pozdrawiam i życzę powodzenia.