Jak mogę skutecznie wzmocnić swoją odporność?

Witam, od września tego roku po raz pierwszy zaczynam pracę w przedszkolu. W związku z tym boję się, że w zetknięciu się z grupą dzieci, co za tym idzie że skupiskiem bakterii i wirusów będę łapała od nich różne choroby (przeziębienia, jelitowki itd.). Jak wzmocnić swoją odporność? Wiem, że dieta i tych na świeżym powietrzu, oprócz tego codziennie łyka witaminę C i probiotyk. Co mogę jeszcze zrobić?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma wskazań do profilaktycznego przyjmowania wymienionych preparatów w celu poprawy odporności. Warto z pewnością zaszczepić się przeciwko grypie. Probiotyki można zastosować w przypadku ostrego nieżytu żołądkowo-jelitowego.