Jak mogę szybko i skutecznie schudnąć po ciąży?

Witam, mam 28 lat, 168 cm wzrostu, jestem mamą dwuletniego synka. Otóż w ciąży przybyło mi 30 kg, a więc obecnie ważę 96 kg – koszmar, mało tego mam zapalenie błony śluzowej żołądka, mikrogruczolaka przysadki (na szczęście się zmniejsza przy farmakoterapii bromokryptyna) i pocę się przy małych wysiłkach, zaczynają mi się pojawiać pajączki na nogach. Dodam, iż jem nieregularnie kolacja o 21.00, słodycze... Nie mogę na siebie patrzeć, proszę pomóżcie - jak schudnąć? Jesteście moją ostatnią deską ratunku. Czekam na odpowiedź z niecierpliwością i pozdrawiam Was serdecznie, zdesperowana Katarzyna S.

Pani Katarzyno,
aktualnie Pani BMI wynosi powyżej 30, co oznacza, że występuje u Pani otyłość. Przy dużej ilości zbędnych kg najlepiej jest pozbywać się ich pod okiem dietetyka. Zachęcam więc Panią do umówienia się na wizytę. Dietetyk napisze specjalnie dla Pani plan żywieniowy, dopasowany do Pani sytuacji zdrowotnej, rytmu dnia, preferencji smakowych, zapotrzebowania kalorycznego itp.
W trakcie wizyt kontrolnych dietetyk będzie nie tylko uczył Panią zdrowych nawyków żywieniowych, ale także motywował i wspierał. Wskaże, jakie błędy popełnia Pani (z tego co Pani pisze, to na pewno nieregularność posiłków, a także spożycie produktów niepożądanych, tj. słodyczy) i jak sobie z nimi radzić.
Proszę pamiętać, że korzystna dla zdrowia, a przy tym najbardziej skuteczna jest powolna utrata zbędnych kg, od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Dlatego musi się Pani uzbroić w cierpliwość.
Zachęcam Panią do podniesienia wiedzy na temat racjonalnego odżywiania (ciekawe wskazówki znajdzie Pani w załączonych artykułach), a także do zwiększenia aktywności fizycznej, która jest bardzo ważnych sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami.
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Przesyłam też link do artykułu, jak zwalczyć ochotę na słodycze:
http://portal.abczdrowie.pl/stop-slodyczomanii

Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska