Jak mogę szybko schudnąć 35 kg?

Hej, mam 15 lat, 175 cm wzrostu oraz ważę 95 kg! Z nadwagą walczę od 10 roku życia:( Nie wiem, co mam już robić, zaczęłam ćwiczyć 30 min. dziennie i ograniczać się w jedzeniu, ale wiem, że mi to nie wystarczy, potrzebuję mieć naprawdę dobry plan diety. Co dalej? za kilka miesięcy mam wieczorek gimnazjalny i chciałabym wyglądać i czuć się pięknie. Przez moją nadwagę nie czuję się dobrze, nie mogę być taka jak inne, szczupłe i ładne dziewczyny. Zdaję sobie sprawę, że gdybym była chudsza, to wiele rzeczy byłoby łatwiejszych:( Proszę o pomoc, jak mogłabym schudnąć 35 kg w 6 miesięcy? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

Witam,

przede wszystkim pragnę powiedzieć, że rozumiem Pani problem. Jednak, jak wskazują wyliczenia, Pani obecna sytuacja jest na tyle poważna (otyłość znacznego stopnia), że próby zaradzenia jej poprzez poradę internetową to stanowczo za mało.
Koniecznie proszę udać się do lekarza po skierowanie do dietetyka lub udać się do niego prywatnie. Jestem pewna, że nie tego Pani oczekiwała, ale tylko tym sposobem będzie mogła sobie Pani efektywnie pomóc.

Dietetyk omówi z Panią problem, wspólnie porozmawiacie ile należy schudnąć i w jakim czasie, wytłumaczy Pani wszystkie zasady i ułoży jadłospis po wnikliwym przeanalizowaniu Pani ulubionych i nielubianych potraw, itd. Tak, aby dieta była faktycznie przestrzegana.
Pragnę tylko dodać, że już teraz widać troszkę złe podejście do problemu - chce Pani bardzo dużo schudnąć. Łatwiej będzie „małymi kroczkami”. Bardzo fajnie natomiast, że zaczęła Pani uprawiać aktywność fizyczną, proszę kontynuować.

Nim zobaczy się Pani z dietetykiem, może Pani przeanalizować pewne zasady żywienia młodzieży, zawarte w Piramidzie Zdrowego Żywienia i sprawdzi, czego Pani nie stosuje?

Jestem pewna, że jeśli zacznie Pani od dzisiaj, to na zabawie szkolnej będzie Pani już bardzo zmieniona, dumna ze swoich osiągnięć i szczęśliwa:)
Powodzenia więc!