Jak mogę szybko stracić na wadze po lekach anty.?

Witam. Mam 28 lat,167cm wzrostu i niestety ważę 77kg. Cztery lata temu urodziłam dziecko,po porodzie nie było problemu z powrotem do dawnej wagi- 52kg. Problem zaczyna się, kiedy po roku od porodu zaczynam brać leki antykoncepcyjne Y***, jak dobrze pamiętam pisownie. Brałam je przez 6 miesięcy i lekarz stwierdził, że to że tyje jest normalne i organizm musi się przyzwyczaić. W sumie leki brałam dwa lata.   Mam siedzący tryb życia, nie pracuje, zajmuje się dzieckiem i chorymi dziadkami. Posiłki jadam bardzo nieregularnie i czasem mój pierwszy jest dopiero o 17tej. W rodzinie występuje nadwaga (mama i babcia). Próbowałam wcześniej się odchudzać, ale po pewnym czasie wracałam do dawnej wagi. Niestety bardzo bym chciała stracić ok 15kg, ale nie wiem już co mam zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
28 LAT ponad rok temu

Witam,

Myślę, że nie wystarczy jedynie ograniczyć ilość kcal dostarczanych wraz z pokarmem.
W Pani przypadku istotne, o ile nie najistotniejsze jest  uregulowanie pór posiłków.
 Konieczne jest rozpoczynanie dnia od śniadania w godzinach porannych a nie wieczornych.
Dzięki temu nie będzie Pani miała niepohamowanego apetytu wieczorem.

Zalecałabym:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.

Możliwe, iż częśc nadprogramowych kg stanowią obrzęki.
Są często obserwowane u kobiet przyjmujących DTA (zwłaszcza tabletki zawierające w składzie estrogeny).
W Pani przypadku myślę, iż przyrost bardziej związany był z siedzącym trybem życia.

Pani menu powinno odzwierciedlaś zalecenia zawarte w Piramidzie IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Dobrze gdyby dodatkowo udało się Pani wybrać do lekarza i wykonać badania kontrolne.
Proszę także zwiększyć aktywność fizyczną (www.abccwiczenia.pl)

Pozdrawiam