Jak mogę zinterpretować takie MR głowy?
Badanie MR głowy. Urodziłem się w 1944 roku. Proszę o interpretację wyniku badania MR głowy : W istocie białej obu półkul mózgowych widoczne są liczne zmiany o charakterze przewlekłych zmian naczyniopochodnych. Mózgowie bez zmian ogniskowych. Zaniki korowe. Układ komorowy symetryczny, nieprzemieszczony, nieposzerzony. Struktury tylnego dołu czaszki oraz okolice obu kątów mostowo-móżdżkowy prawidłowe. Po podaniu kontrastu bez patologicznego wzmocnienia.

MĘŻCZYZNA, 75 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Wynik ten należy interpretować jedynie wraz ze znajomością stanu pacjenta. Proszę udać się z tym wynikiem do lekarza, który zlecił badanie. Pozdrawiam.