Jak mogę zinterpretować wynik MR głowy?

Proszę o interpretację wyniku MR głowy. Jedno fazowe badanie RM głowy wykonano w obrazach T1 i T2 zaleznych, sekwencjach FLAIR, DWI, ADC. Przekroje osiowe, czołowe strzałkowe. U podstawy lewego płata czołowego w istocie białej podkorowej widoczne są pojedyncze niecharakterystyczne pasmowate ognisko hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR długość ok 12mm. Poza tym struktury mózgowia o prawidłowej intensywności sygnału we wszystkich sekwencjach bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Płynowa przestrzeń przymózgowa zachowana. Zatoki oboczne nosa prawidłowo upowietrzone

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten należy interpretować w odniesieniu do objawów. Radzę skonsultować się z lekarzem, który zlecił to badanie.