Jak mogę zmienić moje nawyki żywieniowe?

Mam 17 lat. Mam 163 cm wzrostu i ważę ok. 85 kg. Niestety jem dużo smażonych potraw. Ponieważ w mojej rodzinie jest ustalone takie coś, że jemy to, co mój ojciec chce. On również jest gruby. Chciałabym ważyć ok. 60-65 kg. Pomóżcie mi proszę. Przez pewien okres czasu myślałam nawet o anoreksji.

Witam,

To, co mogę zaproponować, to wizyta u dietetyka. Bynajmniej nie dlatego, że nie chcę Ci pomóc radząc w tym serwisie, lecz właśnie dlatego, iż uważam, że wizyta jest konieczna i będzie o wiele bardziej efektywna. Głównie dlatego, iż jak pisałaś, pomocy wymagasz nie tylko Ty, lecz również Twój tata.

Dietetyk powinien pracować nie tylko nad Tobą, lecz również zmotywować do zmiany nawyków żywieniowych Twojego tatę. Ważysz sporo jak na swój wiek i podstawę działań powinna stanowić wnikliwa diagnoza lekarska (trzeba wykluczyć inne, niż żywieniowe przyczyny nadmiernej masy ciała). Konieczne jest także przeprowadzenie wywiadu żywieniowego, co pomoże ustalić jakie ewentualne błędy popełniasz. Zajrzyj na: http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

W Twoim wieku powinnaś przede wszystkim zwiększyć aktywność fizyczną, uregulować pory posiłków (jadać ok. 5 posiłków dziennie o stałych porach, przy przerwach między nimi w wymiarze ok. 3 godz.), a także wyeliminować fast-foody, słodycze i kaloryczne przekąski (orzeszki, chipsy, paluszki, etc).

Pozdrawiam