Jak mogłabym szybko schudnąć? Pomocy

Witam, mam prawie 14 lat i przy wzroście 166 cm ważę 79 kg. Wiem, że to spora nadwaga jeśli nie otyłość. Przez trzy tygodnie ćwiczyłam różne zestawy ćwiczeń, ale one nic nie pomogły, może źle to robiłam. Jem zazwyczaj 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolację) plus kanapkę w szkole, a jak jestem głodna, to czasem sobie coś zjem między posiłkami. Co mogę zrobić żeby schudnąć?

Witaj,

rzeczywiście Twoja waga jest znacznie za wysoka. Twoje aktualne BMI (28,7) na siatkach centylowych znajduje się powyżej 97 centyla, co oznacza, że występuje u Ciebie otyłość.

W takiej sytuacji powinnaś przede wszystkim umówić się na wizytę do pediatry, aby wykluczyć chorobowe przyczyny otyłości. Jeżeli jednak zbędne kg występują z powodu nadmiernej konsumpcji najlepiej byłoby, gdybyś umówiła się na wizytę do dietetyka.

Oczywiście porozmawiaj o wszystkim z rodzicami i poproś o wsparcie.
Praca z dietetykiem ma dużą przewagę nad samodzielnym pozbywaniem się zbędnych kg. Dietetyk napisze specjalnie dla Ciebie, dobrany do Twojej indywidualnej sytuacji, plan żywieniowy. W trakcie procesu będzie uczył Cię zdrowych nawyków żywieniowych, także dodatkowo wspierał.

Pamiętaj, ze najbardziej korzystna dla zdrowia, a przy tym najskuteczniejsza, bo zapobiegająca efektowi jojo, jest powolna utrata zbędnych kg, od pół do maksymalnie 1 kg tygodniowo. Musisz więc proces odchudzania rozłozyć w czasie. Odpowiadając na Twoje pytanie w tytule - nie można racjonalnie szybko schudnąć. To musi potrwać.

Poza tym musisz połączyć ruch z trwałą zmianą nawyków żywieniowych.
Zanim umówisz się do dietetyka poczytaj, jak budować zdrowe nawyki.
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Zajrzyj też do piramidy żywieniowej, aby wiedzieć, jakie produkty powinnaś jeść często, a jakich unikać.

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Natomiast jeżeli chodzi o ruch to zaleca się, aby codziennie przez minimum pół godziny być w ruchu. Więcej nt. ćwiczeń przeczytasz na http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia