Jak może poradzić sobie ze stresem w poruszaniu po chodniu osoba niepełnosprawna?

Witam Nazywam się Ola mam 26 lat od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną po mieście porusza się o balkoniku samodzielnie dawałam sobie świetnie radę lecz niedawno zauważyłam że zaczynam mieć problem bo gdy pojawia się ulica ogarnia mnie jakiś strach do niedawna po prostu prosiłam przypadkowe osoby o pomoc przy przejściu przez pasy i szłam dalej lecz od kilku dni nie mogę nawet chodzić po chodniku bo gdy widzę ulicę bardzo się boję co to może być i jak mogę sobie z tym radzić?

Witam, być może rozwija się u pani jakiś rodzaj fobii lub inne zaburzenie lękowe. Ponieważ trzeba to zdiagnowzować i znaleźć przyczynę radziiłbym pilnie wybrać się do doświadczonego psychoterapeuty lub psychologa.
Pozdrawiam

Mgr Kamila Jakubowska

Witam
Lęk przed przejściem przez ulicę może być związany z Pani obawą o swoje zdrowie, może zdarzyło się kiedyś że Pani upadła albo była Pani świadkiem wypadku dlatego teraz kojarzy Pani to miejsce źle to nasila lęk.Zalecałabym pójścieb do psychologa który po poszerzonej rozmowie z Panią będzie mógł ocenić przyczynę lęku i pomóc z nim sobie poradzić.

Pozdrawiam
Kamila Jakubowska