Jak można leczyć przerzuty nowotworu do móżdżku?

witam moja mama kilka lat temu zachorowała na złośliwy nowotwór piersi. brała chemię ponad rok...wyleczyla sie....po 5 latach tak powrócił....ponad rok bierze chemię...mamy przerzuty do mozdzku....bo sie bo (wiem ze nie powinnam czytać w internecie) ale grupa ta jest grupa ktorej zostalo kilka miesiącu życia....czy zawsze jest tak samo? jest możliwość usunięcia tego i życia dluzej niz rok?

Lek. Paweł Szadkowski

Ciężko przewidzieć, jak długi czas życia ma mama przed sobą. Najlepiej będzie porozmawiać z lekarzem prowadzącym leczenie, gdyż ma on dostęp do wszystkich wyników mamy - laboratoryjnych i obrazowych. Nie zawsze jest tak samo, ale nie podała Pani jak wiele przerzutów jest obecnych w mózgu, ani w jakim stanie ogólnym jest mama - ma to wpływ na rokowanie.